Gå til våre mobile nettsider
Bokklubben Bøker Barneatlas med klaffer - Kate Leake - Kartonert (9788252576122)
Barneatlas med klaffer - Kate Leake Kate Leake Tore Sand Tore Sand
Del med andre
Utgitt:
2011
Forlag:
Schibsted
Innb:
Kartonert
Språk:
Norsk
Sider:
14
Format:
28 x 22 cm
Nr:
9016813
ISBN:
9788252576122
Utgave:
1. utg.
Orig.tittel:
Lift-the-flap picture atlas
Alder:
Barn 6-9

Barneatlas med klaffer

av

Kate Leake

;

Kate Leake

;

Tore Sand

(Oversetter) m.fl.
Leveringstid: Ikke i salg
Veil pris: 229,-Bokklubbpris: 99,- (portofritt tilsendt)
Du sparer: 130,-

Den fantastiske planeten vår er full av flotte byggverk, eksotiske dyr og morsomme ting å se. Gjennom fargerike og rikt illustrerte oppslag kan barna dra på oppdagelsesferd gjennom de ulike verdensdelene og lære om byer og natur, mennesker og kultur. Spennende som bare det!

... ei bok å leke seg gjennom, samtidig som det finnes mange morsomme fakta
Tone Langseth Luth, Oppland Arbeiderblad

Kikk under klaffen og finn spennende kunnskap
Hvert oppslag har spennende klaffer som kan åpnes og utforskes. Det finnes faktisk over 100 klaffer å åpne for å oppdage mer av verden. På hvert oppslag finner du faktaopplysninger som: Hvor mange land det er i verden, hvilket land som er størst, hva som er den største byen, den lengste elven eller det høyeste fjellet. Foruten faktaopplysningene finner du også mange kuriose og morsomme opplysninger. Visste du at Indonesia består av 17 508 øyer? Eller at Brasil lager jetfly som selges over hele verden? Eller at Anakondaen kan bli 8 meter lang og veie 200 kg? Dette og mye, mye mer, får du vite i Klaffeatlaset.

 

Verdenskart med flagg
Bak de mange klaffene kan du lære om hva som skiller et land fra et annet. Gjennom boka lærer du også å si Hei eller God dag på de ulike språk som "Hello", "Bonjour" og "Guten Tag". Bakerst i boka er det en lomme med et stort og fint utbrettskart. Det er 194 uavhengige land i verden. Du kan se alle landene og hovedstedene deres og på kartet er det også en oversikt over hvert lands flagg. Og visste du at noen land har flere flagg? Kartet måler 40 x 95 cm. Super å ha på veggen!

Boka inneholder kart for hver verdensdel med oversikt over byggverk, dyr og severdigheter, og har klaffer som kan åpnes.
Spennende og interaktivt atlas! Den fantastiske planeten vår er full av flotte byggverk, eksotiske dyr og morsomme ting å se. Gjennom åtte fargerike og rikt illustrerte oppslag kan barna dra på oppdagelsesferd gjennom de ulike verdensdelene og lære om byer og natur, mennesker og kultur. Hvert oppslag har spennende klaffer som kan åpnes og utforskes. Gjennom boka lærer du også å si hei på mange forskjellige språk. Bakerst i boken er det en lomme med en stor plakat. På denne finner du verdenskartet og en oversikt over alle verdens flagg. Super å ha på veggen!
Du vil kanskje også like:
Barnas store pop-up bildeatlas - Andrea Pinnington
Barnas store pop-up bildeatlas
Andrea Pinnington
Bokklubbpris: 50,00
Barnas store verdensatlas - Henny Bjerke
Barnas store verdensatlas
Henny Bjerke
Bokklubbpris: 99,00
Mitt aller første atlas - Björk Bjarkadóttir
Mitt aller første atlas
Björk Bjarkadóttir
Bokklubbpris: 49,00
Finn mer:
Andre utgaver: Barneatlas med klaffer
Forfatter: Kate LeakeKate Leake

Påskesider