– Barnebarnet på 3 år elsker Emma-bøkene, og de blir lest om og om igjen. Emma hos tannlegen var spesielt spennende rett før hun selv skulle til tannlegen. Anbefales.
Emma hos tannlegen
Thomas- og Emma-bøkene henter sine historier fra smårollingenes egen verden og virkelighet. Les mer
Logg inn for å se din bonus
Thomas- og Emma-bøkene henter sine historier fra smårollingenes egen verden og virkelighet. De beskriver dagligdagse situasjoner og hendelser barna lett kan kjenne seg igjen i.
Medlemsvurdering:
Barnebarnet på 3 år elsker Emma-bøkene, og de blir lest om og om igjen. Emma hos tannlegen var spesielt spennende rett før hun selv skulle til tannlegen. Anbefales.Mormor
Detaljer
- Forlag
- Aschehoug
- Innbinding
- Paperback
- Språk
- Bokmål
- ISBN
- 9788203245299
- Utgave
- 2. utg.
- Utgivelsesår
- 2002
- Originaltittel
- Emma går til tandläkaren
- Format
- 16 x 16 cm
- Serie
-
Thomas og Emma
Lytt til utdrag
Utdraget er hentet fra lydbokbokutgaven
Medlemmers vurdering
Skriv en vurdering
– Første gang jeg skulle til tannlegen, nektet jeg å åpne munnen. Så leste jeg boka om Emma hos tannlegen, og skjønte at det ikke var så skummelt som jeg hadde trodd. Selv hadde jeg ingen hull, men så heldig var ikke Emma. Hun hadde nemlig et hull, og må borre. Det gjør selvsagt vondt, og hun gråter nok litt. Men da blir det bedre av at hun får velge seg en liten ting i skuffen til tannlegen. Da blir alt mye bedre, og snart drar hun hjem uten vondt i tannen lenger. Denne boken er perfekt for barn som er redde før sitt første tannlegebesøk!
– Denne boken om Emma som drar til tannlegen har litt mer detaljert tekst enn mange av de andre Emma-bøkene. Jeg har lest disse bøkene for min treåring siden hun var 20 måneder, men det er først nå, når hun er tre, at denne boken virkelig går hjem. Hun bemerker hver gang hun skal pusse tennene at nå må vi pusse ordentlig ellers får hun en brun prikk på tanna og må bore, sånn som Emma. En fin bok med enkel forklaring på hva som skjer hos tannlegen. Om den kurerer tannlegeskrekk er vel heller uvisst, Emma er ihvertfall veldig flink som lar tannlegen bore i tanna hennes uten å mukke. Anbefales for barn som skal på sitt første tannlegebesøk.