Min side Kundeservice Bli medlem Slik virker medlemskapet

Livet med bier

en håndbok i birøkting

Biene er våre beste venner. De er flittige og pollinerer plantene våre og utfører dermed et livsnødvendig arbeid som vi ikke kan være foruten. Men biene har det stadig vanskeligere i den verden de deler med oss. Les mer
409,-

449,- Spar: 40,-

Innbundet
Sendes innen 3 virkedager

Logg inn for å se din bonus

Biene er våre beste venner. De er flittige og pollinerer plantene våre og utfører dermed et livsnødvendig arbeid som vi ikke kan være foruten. Men biene har det stadig vanskeligere i den verden de deler med oss. Hva kan vi gjøre? Vi kan invitere dem inn i hagene våre! Det finnes mange forskjellige slags bier, men alle er ute etter nektar og pollen som vi kan gi dem ved å dyrke de riktige blomstene. Eller hvorfor ikke skaffe seg noen kuber med honningbier? Det er ikke så arbeidskrevende å røkte bier som du kanskje tror. Du gjør dessuten din egen hage og hele nabolaget en tjeneste. Som belønning kan du hvert år høste kilovis med honning.

Livet med bier er en bok om de sosiale bienes liv i kubene, birøkterens år og hvordan man får biene til å trives. Her finner du alt du trenger for å komme igang med din første bikube.

Medlemsvurdering:
For meg uten bie/birøkt-erfaring er denne boken topp. Lettlest og interessant tekst - flotte bilder og god papirkvalitet.

Anne Lise

Detaljer

Forlag
Iris
Innbinding
Innbundet
Språk
Bokmål
Sider
191
ISBN
9788293359050
Utgave
1. utg.
Utgivelsesår
2016
Originaltittel
Bisyssla : om bin, biodling och biprodukter
Format
25 x 18 cm

Medlemmers vurdering

A
Anne Lise – 08.03.2022

– For meg uten bie/birøkt-erfaring er denne boken topp. Lettlest og interessant tekst - flotte bilder og god papirkvalitet.

Oppdag mer

De som kjøpte denne kjøpte også:

Ulven

Samuel Bjørk
Innbundet 
363,- 399,-

Sopp

Anne Elisabeth Scheen
Innbundet 
409,- 449,-

Logg inn

Ikke medlem ennå? Registrer deg her

Glemt medlemsnummer/passord?

Handlekurv