Christianus Sextus

I "De første geseller" møter vi 13 fattige jämter, skogsfolk og soldater fra Karl den tolvtes hær. De drar til Bergstaden for å søke arbeid i en nyåpna gruve. I arbeidet får de utfolde sitt sanne heltemot. Les mer
159,-
E-bok
Tilgjengelig umiddelbart etter kjøp

Logg inn for å se din bonus

I "De første geseller" møter vi 13 fattige jämter, skogsfolk og soldater fra Karl den tolvtes hær. De drar til Bergstaden for å søke arbeid i en nyåpna gruve. I arbeidet får de utfolde sitt sanne heltemot.
"I hammerens tegn" innledes med en storslått fjellskildring. Samtidig får vi et levende bilde av Bergstaden og livet i gruvene.
I "Tårnvekteren" møter vi blant annet fantasten og geniet Erns-Ola, tårnvekeren og astronomen som i sin ensomhet strever med å konstruere en kikkert som kan rettes mot fjerne, ukjente stjerner.

Detaljer

Forlag
Aschehoug
Språk
Bokmål
ISBN
9788203354335
Utgave
1. utg.
Utgivelsesår
2013
Originaltittel
Christianus Sextus
Serie
Christianus Sextus
Format
Vannmerket EPUB

Les utdrag

Åpne utdrag her

Medlemmers vurdering

Oppdag mer

Bøker som ligner på Christianus Sextus:

Se flere

De som kjøpte denne kjøpte også

Logg inn

Ikke medlem ennå? Registrer deg her

Glemt medlemsnummer/passord?

Handlekurv