Min side Kundeservice Bli medlem Slik virker medlemskapet

Lysets rustning

«Ingen skriver underholdningslitteratur som Ken Follett." "... en svært underholdende historisk roman" "Historien er som vanlig levende og underholdende fortalt." "... hvis man legger eventuelt litterært snobberi til side så er det få – om noen – som har skrevet underholdningsromaner basert på virkelige hendelser av det formatet Ken Follett har gjort.»

Ørjan Greiff Johnsen, Adrsseavisen
Bok 5 i den populære Kingsbridge-serien av Ken Follett England 1770. Oppfinnelsen av «spinning Jenny» varsler en ny æra innen produksjon og industri. I løpet av bare én generasjon endret vevemaskinen menneskers liv fundamentalt. Les mer
279,-
Sendes innen 3 virkedager
Bok 5 i den populære Kingsbridge-serien av Ken Follett England 1770. Oppfinnelsen av «spinning Jenny» varsler en ny æra innen produksjon og industri. I løpet av bare én generasjon endret vevemaskinen menneskers liv fundamentalt. Verden er i opprør, inkludert i Kingsbridge. Maskiner gjør det tradisjonelle manuelle arbeidet til veverne overflødig – og farlig. En arbeider dør i en arbeidsulykke forårsaket av uaktsomhet, og etterlater seg enke og barn. En ung kvinne sliter med å finansiere skolen hun driver for barn fra fattige familier. En velvillig ung mann får en uventet arv. En annen beskytter hensynsløst sin rikdom, uansett hva det koster. Samtidig som Englands herskere forsøker å forme kongeriket til en dominerende handelsmakt, legger Napoleon Bonaparte en storslått plan for å ta over verden. Plutselig er det krig i Europa, og alt er i forandring. Vil folk være i stand til å finne veien i den nye verden og reise seg fra krigens aske? For over tretti år siden ga Ken Follett ut sin mest populære roman, Stormenes tid. Den femte boken i den banebrytende Kingsbridge-serien tar deg nok en gang rett til hjertet av historien. Det er Ken Folletts mest ambisiøse verk til nå, og skildrer på en mesterlig måte de omfattende endringene som rystet Europa på 1800-tallet.

Detaljer

Forlag
Cappelen Damm
Innbinding
Paperback
Språk
Bokmål
Sider
637
ISBN
9788202829766
Utgave
1. utg.
Utgivelsesår
2024
Originaltittel
The armour of light
Format
23 x 15 cm
Serie
Kingsbridge 5

Lytt til utdrag

Utdraget er hentet fra lydbokbokutgaven

Les utdrag

Utdraget er hentet fra e-bok-utgaven. Åpne utdrag her

Anmeldelser

«Ingen skriver underholdningslitteratur som Ken Follett." "... en svært underholdende historisk roman" "Historien er som vanlig levende og underholdende fortalt." "... hvis man legger eventuelt litterært snobberi til side så er det få – om noen – som har skrevet underholdningsromaner basert på virkelige hendelser av det formatet Ken Follett har gjort.»

Ørjan Greiff Johnsen, Adrsseavisen

Medlemmers vurdering

Oppdag mer

Bøker som ligner på Lysets rustning:

Se flere

De som kjøpte denne kjøpte også:

1795

Niklas Natt och Dag
Paperback 
229,-
 

1793

Niklas Natt och Dag
Paperback 
229,-

Dalen

Bernard Minier
Paperback 
229,-

Arr

Jørn Lier Horst
Paperback 
199,-

Logg inn

Ikke medlem ennå? Registrer deg her

Glemt medlemsnummer/passord?

Handlekurv