Meny
Salme ved reisens slutt - Erik Fosnes Hansen

Salme ved reisens slutt

; Erik Fosnes Hansen (Oppleser)

«Under de fundamentale spørsmål finnes utvidede strukturer, nye brytninger [...] Men det er først og sist et virtuost gjennomarbeidet romanprosjekt, en ruvende manifestasjon av skikkelsesdannende fantasi og fortellerevne.»

, Aftenposten
Salme ved reisens slutt er romanen om de syv musikerne som seilte med Titanic i aprildagene 1912, og som spilte salmer og ragtime da skipet gikk under.


Hvem var de? I en bredt anlagt romanfantasi maler Erik Fosnes Hansen bilder fra deres liv, fra Londons slum, St. Les mer
Vår pris
349,-

(Lyd-CD) Fri frakt!
Leveringstid: Sendes innen 3 virkedager

Lyd-CD
Legg i
Lyd-CD
Legg i
Vår pris: 349,-

(Lyd-CD) Fri frakt!
Leveringstid: Sendes innen 3 virkedager

Salme ved reisens slutt er romanen om de syv musikerne som seilte med Titanic i aprildagene 1912, og som spilte salmer og ragtime da skipet gikk under.


Hvem var de? I en bredt anlagt romanfantasi maler Erik Fosnes Hansen bilder fra deres liv, fra Londons slum, St. Petersburgs bakgater, Wiens kaféer og Romas torv. Deres fortellinger inneholder fattigdom og rikdom, kjærlighet og død - alt vevet sammen til en gripende og innholdsmettet skildring av vårt århundre ved dets begynnelse.


Salme ved reisens slutt er en av nyere norsk litteraturs største kritiker- og publikumssuksesser og ble forfatterens store internasjonale gjennombrudd. Romanen vant Riksmålsprisen 1990 og den ble nominert til den internasjonale IMPAC-prisen i 1998.

FAKTA
Utgitt:
Forlag: Cappelen Damm
Språk: Norsk Bokmål
Spilletid: 935 Min.
ISBN: 9788202337872
Utgave: 1. utg.
Format: MP3
Filstr: 674.2 MB
Format: 13 x 13 cm
Riksmålsforbundets litteraturpris 1990
KATEGORIER:

Bla i alle kategorier

SERIE:
VURDERING
Gi vurdering
Les vurderinger

«Under de fundamentale spørsmål finnes utvidede strukturer, nye brytninger [...] Men det er først og sist et virtuost gjennomarbeidet romanprosjekt, en ruvende manifestasjon av skikkelsesdannende fantasi og fortellerevne.»

, Aftenposten

«Han har tilegnet seg en forbløffende menneskekunnskap. Hans stykker, som ligner parabler over kjærlighet og lidenskap, drift og død, er skapt med finspunnet psykologi.»

Der Spiegel

«En fantastisk bok, det er grundig slått fast av kritikken, denne leser kan bare si det igjen: En fantastisk bok.»

, Dagens Næringsliv

«[...] en av de beste romanene denne anmelder har lest. [...] nøler ikke med å plassere Erik Fosnes Hansens glimrende roman blant nyere norsk litteraturs betydelige verker.»

, VG

«En virtuos roman om Titanics undergang.»

Time Magazine

«Stoffmengden, og ikke minst stoffligheten i fortellingen, setter den alminnelige, norske romankunsten av i dag i et nesten pinlig relieff. Mot dette overflødighetshornet virker mange, norske, smale, lokale romaner nesten som skolestiler i sammenligning. Her er det slik at den nå nesten gammeldagse lesegleden blir vekket; sorgen over å forlate en livshistorie dulmes snart av gleden over å møte den neste [...] en vakker, tragisk og klok bok, skrevet i et språk som bærer, bølger og toner.»

, Dagbladet