Meny

Ulvefellen

spenningsroman

«I sin nyeste, og beste roman til nå, viser Aslak Nore at han mestrer den klassiske spionsjangeren på imponerende vis. (…) Et av høydepunktene i det norske krimbokåret så langt.»

, VG Terningkast 5
Den unge, norske frontkjemperen Henry Storm vender nedbrutt og desillusjonert tilbake fra Østfronten sommeren 1942. Med seg har han Jernkorset og vissheten om at han har kjempet på feil side. Da en høyerestående tysk offiser foreslår at Henry gjenopptar sine tekniske studier i Tyskland, øyner han muligheten for å tjene motstandsbevegelsens sak. Les mer
Vår pris
149,-
Spar
50,-

Veil. pris: 199,-  (Paperback)
Leveringstid: Sendes innen 1 virkedag

Paperback
Legg i
Paperback
Legg i
Vår pris: 149,-
Spar: 50,-

Veil. pris: 199,-  (Paperback)
Leveringstid: Sendes innen 1 virkedag

Den unge, norske frontkjemperen Henry Storm vender nedbrutt og desillusjonert tilbake fra Østfronten sommeren 1942. Med seg har han Jernkorset og vissheten om at han har kjempet på feil side. Da en høyerestående tysk offiser foreslår at Henry gjenopptar sine tekniske studier i Tyskland, øyner han muligheten for å tjene motstandsbevegelsens sak. 

I Berlin er den fremadstormende SS-offiseren Werner Sorge på jakt etter «Griffen» - en tysk spion som lekker informasjon om det topphemmelige rakettprogrammet V2 til de allierte. Da Sorge skjønner at nordmannen Storm kan lede ham til Griffen, legger han ut en ulvefelle: en vakker, polsk kvinne som opererer som dobbeltagent. 

Hvis Henry lykkes med sine planer, kan han forandre krigens gang, men Sorge rykker stadig nærmere. 

 

ANMELDELSER:

Terningkast 5 Elin Brend Bjørhei, VG
Terningkast 5 Fredrik Wandrup, Dagbladet
Terningkast 5 Ørjan Greiff Johnsen, Adresseavisen
Terningkast 5 Sven Gjeruldsen, Tvedestrandsposten
Terningkast 5 Geir Vestad, Hamar Arbeiderblad
Terningkast 5 Tarald Aano, Stavanger Aftenblad

FAKTA
Utgitt:
Forlag: Aschehoug
Innbinding: Paperback
Språk: Norsk Bokmål
Sider: 373
ISBN: 9788203363122
Utgave: 1. utg.
Format: 21 x 13 cm
Nr: 8123039
Rivertonprisen 2017
KATEGORIER:

Bla i alle kategorier

VURDERING
Gi vurdering
Les vurderinger

«I sin nyeste, og beste roman til nå, viser Aslak Nore at han mestrer den klassiske spionsjangeren på imponerende vis. (…) Et av høydepunktene i det norske krimbokåret så langt.»

, VG Terningkast 5

«Aslak Nore har skrevet sin beste roman hittil.»

, Dagbladet Terningkast 5

«Sterk thriller fra krigen.»

, Adresseavisen Terningkast 5

«... intens, spennende og nervepirrende (...) Nore skriver gnistrende godt.»

, Tvedestrandsposten Terningkast 5

«En drivende god spionthriller fra Tyskland i krigens dager. Blir det årets norske krimvinner?»

, Hamar Arbeiderblad Terningkast 5

«... en virkelig spennende fortelling (...) internasjonalt snitt.»

, Stavanger Aftenblad Terningkast 5

«Aslak Nore har skrevet en utmerket spionthriller basert på virkelige hendelser under andre verdenskrig.»

, NRK Bok

«... en krimroman med stort internasjonalt potensial.»

, Nettavisen