Meny
Sthlm delete - Jens Lapidus

Sthlm delete

; Helge Winther-Larsen (Oppleser) ; Inge Ulrik Gundersen (Oversetter)

Serie: Teddy og Emelie 2

«... har skrevet en bortimot perfekt thriller (...) Ingen skildrer det skandinaviske sosialdemokratiets skyggesider som ham.»

, Dagbladet Terningkast 6
Bli med på en mørk ferd i Stockholms underverden og møt Jens Lapidus' umake etterforskningspar Emelie og Teddy. Hun: Nyutdannet advokat med jobb i prestisjefylt advokatbyrå. Han: Fengselsfuglen som prøver å leve på riktig side av loven. Les mer
Vår pris
299,-

(Nedlastbar lydbok)
Tilgjengelig umiddelbart etter kjøp
Min side | Lydbokappen

Nedlastbar lydbok
Legg i
Nedlastbar lydbok
Legg i
Vår pris: 299,-

(Nedlastbar lydbok)
Tilgjengelig umiddelbart etter kjøp
Min side | Lydbokappen

Bli med på en mørk ferd i Stockholms underverden og møt Jens Lapidus' umake etterforskningspar Emelie og Teddy. Hun: Nyutdannet advokat med jobb i prestisjefylt advokatbyrå. Han: Fengselsfuglen som prøver å leve på riktig side av loven. En mann blir funnet brutalt drept, og den mistenkte gjerningsmannen blir funnet hardt skadd i nærheten av åstedet. Saken viser seg å ha koblinger til en kidnappingssak som Teddy har sonet en lengre straff for. Når gjerningsmannen ber om å få Emelie som forsvarer, tilspisser seg situasjonen ytterligere for de to. Ingenting er som det først virker, og før de vet ordet av det har de rotet seg inn i en sak som har koblinger til jugoslavisk mafia så vel som Stockholms finanselite. Det er umulig å la være å bla videre, denne boken legger du ikke fra deg!
ANMELDELSER:

Terningkast 6 Torbjørn Ekelund, Dagbladet
Terningkast 5 Pål Andreassen, Moss Avis
Terningkast 5 Thorstein Buer, Demokraten

FAKTA
Utgitt:
Forlag: Cappelen Damm
Språk: Norsk Bokmål
ISBN: 9788202531836
Utgave: 1. utg.
Orig.tittel: Sthlm delete
Format: MP3
Vannmerket
KATEGORIER:

Bla i alle kategorier

SERIE:
VURDERING
Gi vurdering
Les vurderinger

«... har skrevet en bortimot perfekt thriller (...) Ingen skildrer det skandinaviske sosialdemokratiets skyggesider som ham.»

, Dagbladet Terningkast 6

«Lapidus' kjappe og effektive språk driver historien fremover, og hans kjennskap til Stockholms underverden gjør at dette nok en gang fremstår som ytterst troverdig. Det er ikke mange skandinaviske krimforfattere, om noen, som for tiden er bedre enn Lapidus i akkurat denne delen krimsjangeren.»

, Moss Avis Terningkast 5

«Hans nye krim Sthlm delate er en skikkelig god kriminalroman. Han skriver med pondus. Man tror på det han skriver. Det virker så gjennomført ekte. Og det er spennende. Høyt tempo og stor variasjon.»

, Demokraten Terningkast 5

«Jens Lapidus er suveren til å holde en ganske innfløkt intrige sammen. »

, VG

«Yes! Ny bok fra Jens Lapidus. Den velkledde svenske advokaten har nyss gitt ut sin femte bok, Sthlm Delete, og da er det fort gjort å forsvinne ned i Stockholms underverden mens sidene raser avgårde.(...)Suksess? Definitivt, Lapidus er fremdeles en av de beste krimforfatterne fra nord.»

, OP-5

«Forrykende om folkhemmets nattsider.»

, Aftenposten