– En spennende bok med et uvanlig innhold. Det er - som forfatteren skriver - ikke et tema som vanligvis skriftliggjøres. Spennende, kanskje litt spekulativt til tider, men jeg tror en del kan få mer kunnskap - i tillegg til spenning - ved å lese boka. Samtidig - det var MEGET fornuftig å ha med etterordet!!
Blod er tykkere enn vann
«.Espen Skjerven imponerer nok en gang med en velskreven kriminalroman, der plottet er både nervepirrende og fengende..»
Kulturjournalist og bokanmelder Simen Ingemundsen, Randaberg24.no
Logg inn for å se din bonus
Medlemsvurdering:
Tom Grayston er tilbake! Jeg har vært så heldig å få lese manuset til «Blod er tykkere enn vann» De som er samfunnsengasjerte og/eller rent krim entusiaster, har noe å glede seg til. Dette er en sjelden vare. Her har Espen Skjerven briljert med kunnskap og åpenhet, etablert inn i en krim fortelling av kvalitet. Fiksjonen blir mesterlig håndtert og berører flere tematikker som er brennende aktuelle i dagens samfunn. Barnevern, fosterhjem og hundehold/oppdrett, er noen stikkord. Balansen i denne boken er ikke mindre enn imponerende.Anniken Oland Ouren
Detaljer
- Forlag
- Liv forlag
- Innbinding
- Innbundet
- Språk
- Bokmål
- Sider
- 389
- ISBN
- 9788283303230
- Utgave
- 1. utg.
- Utgivelsesår
- 2021
- Originaltittel
- Blod er tykkere enn vann
- Format
- 21 x 14 cm
- Serie
-
Tom Grayston 2
Lytt til utdrag
Utdraget er hentet fra lydbokbokutgaven
Les utdrag
Utdraget er hentet fra e-bok-utgaven. Åpne utdrag herBla i boka
Anmeldelser
«.Espen Skjerven imponerer nok en gang med en velskreven kriminalroman, der plottet er både nervepirrende og fengende..»
Kulturjournalist og bokanmelder Simen Ingemundsen, Randaberg24.no
«.Den råeste politikrim jeg har lest i år..»
Bokanmelder Hilde Sæther, Hildes bokblogg
«.Kleptokratiet. er en kvalitetskrim som er fullt på høyde med de mer kjente som skriver krim..»
Bokanmelder Henning Sviland, Hennings Bokhylle
Medlemmers vurdering
Skriv en vurdering
– Tom Grayston er tilbake! Jeg har vært så heldig å få lese manuset til «Blod er tykkere enn vann» De som er samfunnsengasjerte og/eller rent krim entusiaster, har noe å glede seg til. Dette er en sjelden vare. Her har Espen Skjerven briljert med kunnskap og åpenhet, etablert inn i en krim fortelling av kvalitet. Fiksjonen blir mesterlig håndtert og berører flere tematikker som er brennende aktuelle i dagens samfunn. Barnevern, fosterhjem og hundehold/oppdrett, er noen stikkord. Balansen i denne boken er ikke mindre enn imponerende.