Mirage
Camilla Läckberg Henrik Fexeus Inge Ulrik Gundersen (Oversetter)
Camilla Läckberg og Henrik Fexeus er tilbake med en snedig og livsfarlig sak for Mina og Vincent.
Les mer
Skrevet av: Runhild, Redaktør
Da svenskenes mest populære krimforfatter, Camilla Läckberg, gikk sammen med den kjente mentalisten Henrik Fexeus om å pønske ut krimgåter, fikk vi krimlesere noe helt nytt å bryne oss på. Den uvanlige etterforskerduoen Mina Dabiri, politietterforsker, og Vincent Walder, mentalist, begynte å arbeide sammen i forbindelse med et merkelig åsted i den første boka, Mentalisten (2021) – et lik i en sverdkasse som tryllkunstnere bruker.
Dragning mot det gåtefulle
Mina er blant de skarpeste på politikammeret, Vincent har et helt eget blikk for skjulte mønstre og begge har sitt å stri med privat. De trives uvanlig godt i hverandres selskap, men forsøker å ignorere pirringen hver gang de er i nærheten av hverandre. Det blir for komplisert. Sammen med Minas politikollegaer står de i Mirage overfor en forbryter ingen har sett maken til før.
Knokler til besvær
Omtrent samtidig som en gatekunstner snubler over en mystisk knokkelhaug i en av Stockholms t-banetunneler får Sveriges justisminister Niklas Stockenberg (som også er Minas eks-mann og far til hennes datter) en dødstrussel han blir tvunget til å ta på alvor. Da knoklene viser seg å tilhøre en kjent finansmann som nylig forsvant og det ikke lenge etter dukker opp enda en knokkelhaug, slås det full alarm. Mina og Vincent havner i et intenst kappløp med tiden. Hvilken djevel er det som jager i hælene på dem?
Läckberg og Fexeus har begått en krimroman full av overskudd og snedige påfunn. Mina, Vincent og de andre må tråle skumle t-banetunneler og granske gamle begravelsesritualer mens de prøver å løse intrikate gåter for å få et forsprang i den mystiske saken. Hele tiden mens en stemme på en telefonsvarer teller ned mot Niklas' siste time ...
Ekstratilbud: Akkurat nå får du et godt tilbud på de to første kritikerroste bøkene om Mina og Vincent, Mentalisten og Sekten!
Vi anbefaler
— Nytt, originalt mysterium fra forfatterduoen, fullt av overskudd og snedige påfunn.
Runhild Skjølaas
Detaljer
- Forlag
- Bonnier norsk forlag
- Innbinding
- Innbundet
- Språk
- Norsk Bokmål
- Sider
- 542
- ISBN
- 9788252594096
- Utgave
- 1. utg.
- Utgivelsesår
- 2023
- Format
- 21 x 14 cm
- Nr
- 8220522
- Serie
-
Mina Dabiri og Vincent Walder 3
Om forfatterne
Camilla Läckberg er kjent over hele verden for sine krimromaner fra Fjällbacka, der hun selv er oppvokst. Hun har skrevet 11 bøker i den populære Fjällbacka-serien med journalisten Erica Falck og politimannen Patrik Hedström, den nyeste er Gjøkungen (2023). Bøkene hennes er solgt i mer enn 30 millioner eksemplarer og kan leses i over 60 land. Flere av bøkene er filmatisert.
Henrik Fexeus er svensk mentalist, forfatter og programleder. Han er ofte å se i mediene som ekspert på kroppsspråk og ikke-verbal kommunikasjon.
Suksess-forfatterduoen har nå fullført trilogien om Mina og Vincent. De to første bøkene var Mentalisten (2021) og Sekten (2022).
Medlemsblad
Lytt til utdrag
Utdraget er hentet fra lydbokbokutgaven