Tvekampen
Arnaldur Indriðason ; Silje Beite Løken (Oversetter)
Serie: Erlendur Sveinsson 12
«Og gjennom sin nøkterne, men både spennende og dyptgående form og stil, viser igjen Indridason oss et menneskelig drama. »
- Vår pris
- 199,-
(Paperback)
Leveringstid:
Sendes innen 3 virkedager
(Paperback)
Leveringstid:
Sendes innen 3 virkedager
"Og gjennom sin nøkterne, men både spennende og dyptgående form og stil, viser igjen Indridason oss et menneskelig drama. "
TERNINGKAST 5 Knut Holt, Fædrelandsvennen
"Island har blitt et sagaland for kriminallitteratur og kongen heter Arnaldur Indridason." Dagbladet, Kurt Hanssen
"Indridason er en av få nålevende krimforfattere som virkelig makter å lodde dybdene og nyansene i menneskesinnet."
Kjetil Wold, Stavanger Aftenblad
"Arnaldur Indridason skriver særegne og betagende krimbøker"
Leif Ekle, NRK
"I denne saktegående fortellingen viser Indridason nok en gang en egen evne til å knytte storpolitikk til intrikate forbrytelser. Med små effekter og uventede sjakktrekk, skaper han troverdig atmosfære."
Lars Helge Nilsen, Bergens Tidende
VINNER AV GOLDEN DAGGER AWARD!
- ANMELDELSER:
-
Terningkast 5 Knut Holt, Fædrelandsvennen
- FAKTA
-
Utgitt:
2014
Forlag: Cappelen Damm
Innbinding: Paperback
Språk: Norsk Bokmål
Sider: 315
ISBN: 9788202431075
Utgave: 1. utg.
Orig.tittel: Einvigid
Format: 19 x 12 cm
- KATEGORIER:
- SERIE:
- VURDERING
-
Gi vurdering
Les vurderinger
«Og gjennom sin nøkterne, men både spennende og dyptgående form og stil, viser igjen Indridason oss et menneskelig drama. »
«I denne saktegående fortellingen viser Indridason nok en gang en egen evne til å knytte storpolitikk til intrikate forbrytelser. Med små effekter oguventede sjakktrekk, skaper han troverdig atmosfære.»
«Melankolien har alltid gjennomsyret Indridasons romaner, slik også her. Men dessuten er krim-elementet tydeligere enn i de siste bøkene og Indridason generelt i storform. Slik at «Tvekampen» blir en av de sterkeste krimbøkene islendingen har levert og en personlig Indridason-favoritt for meg.»