Min side Kundeservice Bli medlem Slik virker medlemskapet

Palestina

Israels ran, vårt svik

«Glimrende!»

Morten Strand, Dagbladet
Palestina. Israels ran, vårt svik er den store historien om årene fra 1948, da Israel kom på kartet, frem til i dag.

Boka byr på ny kunnskap og avslørende beretninger om Israels okkupasjon og kolonisering av Palestina. Den er delt i åtte historiske epoker, der de første fire tar oss frem til krigen i Gaza i 2009, mens de siste fire er viet tiden 2009-2023. Les mer
249,-
Sendes innen 3 virkedager
Palestina. Israels ran, vårt svik er den store historien om årene fra 1948, da Israel kom på kartet, frem til i dag.

Boka byr på ny kunnskap og avslørende beretninger om Israels okkupasjon og kolonisering av Palestina. Den er delt i åtte historiske epoker, der de første fire tar oss frem til krigen i Gaza i 2009, mens de siste fire er viet tiden 2009-2023.

Boka har mange nye avsløringer takket være Tveits unike intervjuer av forske.re og journalister - en rekke av dem israelere. Tveit har også møtt israelske offiserer, diplomater, politikere og menneskerettighetsaktivister. Gjennom årene som journalist har Tveit bygget opp et bibliotek av egne, samtidige notater. Mer enn i tidligere bøker møter vi her en forteller som våger mer, og som er nådeløs i gjennomgangen av norsk og vestlig unnfallenhet i konflikten.

Medlemsvurdering:
Anbefales alle. Bli litt klokere om forholdene til palestinerne.

Svein Melgaard

Se alle vurderinger

Detaljer

Forlag
Kagge
Innbinding
Paperback
Språk
Bokmål
Sider
484
ISBN
9788248935735
Utgave
1. utg.
Utgivelsesår
2024
Originaltittel
Palestina
Format
21 x 14 cm

Lytt til utdrag

Utdraget er hentet fra lydbokbokutgaven

Les utdrag

Utdraget er hentet fra e-bok-utgaven. Åpne utdrag her

Anmeldelser

«Glimrende!»

Morten Strand, Dagbladet

«Det finnes knapt noen bedre veiviser inn i det det israelsk-palestinske landskapet enn Odd Karsten Tveit.»

Tore Linné Eriksen, Klassekampen

«[Tveit] skriver, så englene synger. Det er fengende og innsiktsfullt, og ikke minst er det troverdig og velargumentert. Det er en vigtig historie å fortelle, og den kan ikke bli fortalt for ofte.»

Hans Henrik Fafner, Ny Tid

Medlemmers vurdering

S
Svein Melgaard – 24.07.2024

– Anbefales alle. Bli litt klokere om forholdene til palestinerne.

J
Johannes Kyvik – 05.03.2024

– Sært leseverdig og lærerik bok .

R
Ragnhild Margrethe Lie Berge – 13.12.2023

– Fantastisk bok som gir en god dokumentasjon på Israel/Palestina konflikten

Oppdag mer

Bøker som ligner på Palestina:

Se flere

De som kjøpte denne kjøpte også:

Berlin

Vivi Abelson
Paperback 
117,- 129,-
 

Logg inn

Ikke medlem ennå? Registrer deg her

Glemt medlemsnummer/passord?

Handlekurv