Det nye vannet
Roy Jacobsen ; Marianne Ustvedt (Oppleser)
«Det handler om et sykt sinn og et mulig mord, skildret med sterke sproglige bilder.»
- Vår pris
- 349,-
(Lyd-CD)
Fri frakt!
Leveringstid:
Sendes innen 3 virkedager
(Lyd-CD)
Fri frakt!
Leveringstid:
Sendes innen 3 virkedager
I det vesle nordnorske øysamfunnet hvor handlingen utspiller seg, er unggutten Jon riktignok en slags bygdetullling. Men slik romanen er bygget opp, blir alle andre personer og alle begivenheter til mysterier som bare HAN kan avsløre.
Enten det gjelder oppklaringen av en mordgåte, kjærlighetseventyr eller lokalpolitiske misèrer, er leseren hele tiden prisgitt den fåmælte, utspekulerte og uransakelige Jon. Det er også politietterforskeren fra Oslo som forsøker å trenge inn i øyas hemmeligheter. Og denne vage uvissheten er det som gjør Det nye vannet så medrivende og spennende.
- FAKTA
-
Utgitt:
2010
Forlag: Cappelen Damm
Språk: Norsk Bokmål
Spilletid: 291 Min.
ISBN: 9788202323769
Utgave: 1. utg.
Format: MP3
Filstr: 280.0 MB
Format: 13 x 13 cm
Nota Bene bokpris 1989
- KATEGORIER:
- SERIE:
- VURDERING
-
Gi vurdering
Les vurderinger
«Det handler om et sykt sinn og et mulig mord, skildret med sterke sproglige bilder.»
«En genistrek av en roman. Det er år og dag siden jeg leste en ny, norsk roman som beveget meg så sterkt...»
«En genistrek av en roman." Øystein Rottem, Arbeiderbladet "...en sterk og medrivende roman, drivende godt og direkte fortalt.»