Meny

Elskede barn

; Rune R. Moen (Oversetter)

«Uhyggelig god | Endelig en krimbestselger som innfrir forventningene!»

, Dagbladet Terningkast 5

Elskede barn er en kritikerrost, oppsiktsvekkende internasjonal debut – en vakker, hjerteskjærende og skremmende psykologisk thriller.

Les mer
Vår pris
349,-
Spar
50,-

Veil. pris: 399,-  (Innbundet) Fri frakt!
Leveringstid: Sendes innen 1 virkedag

Innbundet
Legg i
Innbundet
Legg i
Vår pris: 349,-
Spar: 50,-

Veil. pris: 399,-  (Innbundet) Fri frakt!
Leveringstid: Sendes innen 1 virkedag

Om boka

Elskede barn er en kritikerrost, oppsiktsvekkende internasjonal debut – en vakker, hjerteskjærende og skremmende psykologisk thriller.

En kvinne og en liten jente blir lagt inn på sykehus etter en bilulykke. Den lille jenta forteller at moren heter Lena og at de har flyktet fra en hytte i skogen, en hytte med tildekkede vinduer. En mann hun kaller far, har holdt dem fanget der i lang tid. Men marerittet er ikke over, det har akkurat begynt.

 

Fakta

Bla i boka

Anmeldelser

«Uhyggelig god | Endelig en krimbestselger som innfrir forventningene!»

, Dagbladet Terningkast 5

«En meget god og oppslukende psykologisk thrillerdebut»

, VG Terningkast 5

«Det burde ikke vært lov å si dette allerede i begynnelsen av januar. Jeg gjør det likevel: Her er en av årets mest spennende thrillere. Garantert. Det er krevende, og Hausmann lykkes definitivt i å skape en struktur som driver leseren videre.»

, Stavanger Aftenblad Terningkast 5

«There are so many twists - all of them shocking...As unsettling as they come, this outstanding debut...is recommended not only to [Room] fans, but also to those who enjoy true crime, as the verisimilitude here is second to none. The movie can't be far behind.»

Booklist, Starred Review

« "I didn't even try to figure out whodunit. I just kept turning pages, wondering what the hell was going to happen until I had finished the book in one sitting, in the small-numbered hours of the late night.»

BookPage

«I read Dear Child in one sitting, holding my breath! Such a gripping, suspenseful and beautifully written novel. I loved it!»

, .

«An accomplished thriller, beautifully written, intriguing and very compelling.»

, .

«The deliciously creepy Dear Child by Romy Hausmann is deftly crafted and keeps you guessing until the very last page.»

Real Simple

«Hausmann makes you care about her characters even while they keep you guessing.»

Sunday Express

«Terrifying and fiercely compelling, this is heartbreaking.»

Daily Mail

«Told from multiple viewpoints which gives a satisfying complexity . . . An intelligent and original book.»

Sunday Independent

«Perfect for fans of Room and The Water Cure.»

Bustle, Best Books of Fall 2020

«A peerless exercise in suspense . . . Whether treated as a study in trauma and identity or a dark, well-crafted crime narrative from multiple perspectives, it is a nail-biting fare.»

Financial Times