Langsom ild
Paula Hawkins ; Egil Halmøy (Oversetter)
«Med «Langsom ild» er Paula Hawkins tilbake på vinner-sporet igjen.» «Paula Hawkins er på hugget igjen.»
Da en ung mann blir funnet drept på en husbåt i London, utløser det en rekke spørsmål rundt tre kvinner. Les mer
- Vår pris
- 199,-
(Paperback)
Leveringstid:
Sendes innen 3 virkedager
(Paperback)
Leveringstid:
Sendes innen 3 virkedager
Da en ung mann blir funnet drept på en husbåt i London, utløser det en rekke spørsmål rundt tre kvinner. Laura er den ustabile unge jenta som har hatt et forhold til offeret, som sist ble sett vaklende ut fra husbåten. Carla, tanten til gutten, som har mistet et annet nært familiemedlem og sørger over den trøblete nevøen. Og den innesluttede Miriam, som bor i husbåten ved siden av.
- ANMELDELSER:
-
Terningkast 5 Per Magne Midjo, Trønder-Avisa
Terningkast 5 Ole Jacob Hoel, Adresseavisen
Terningkast 5 Tarald Aano, Stavanger Aftenblad
Terningkast 5 Cathrine Krøger, Dagbladet
- FAKTA
-
Utgitt:
2022
Forlag: Cappelen Damm
Innbinding: Paperback
Språk: Norsk Bokmål
Sider: 344
ISBN: 9788202749101
Utgave: 1. utg.
Orig.tittel: A slow fire burning
Format: 20 x 13 cm
- KATEGORIER:
- VURDERING
-
Gi vurdering
Les vurderinger
«Med «Langsom ild» er Paula Hawkins tilbake på vinner-sporet igjen.» «Paula Hawkins er på hugget igjen.»
«... vel så god som gjennombruddsboka.» «Dette er en klassisk, men også dypt original psykologisk thriller...» «En intrikat intrige brettes møysommelig ut, med overraskelser rundt hver sving.»
«Paula Hawkins imponerer igjen.» «... spennende og veldig godt komponert.» «... Hawkins demonstrerer igjen at hun behersker krimfaget bedre enn de aller, aller fleste.» «Hawkins er noe av det beste innen krimsjangeren akkurat nå.»
«Strålende tredje bok etter knallsuksessen Piken på toget.» «Paula Hawkins traff blink med «Piken på toget». Nå treffer hun igjen.» «Overraskende, stilig og original.» «... det er en nytelse å lese virkelig velskrevet krim.» «Også her bryter Hawkins med krimklisjéne, og allerede prologen er av det mest elegante jeg har lest.»
«... kanskje det blir min favoritt blant utenlandske thrillere dette året» «Jeg liker den originale handlingen ...» «En mer unik og finurlig leseopplevelse skal en lete lenge etter...» «... en nervepirrende historie full av uventede vendepunkter som gir deg frysninger langt nedover ryggen.»