En tur på liv og død!
Nominert til Årets Krimdebut 2022 av Crimetime.

«En av de beste spenningsromanene jeg har lest.» Camilla Grebe, forfatter.

Tre venner fra studiedagene i Uppsala har en tradisjon med en årlig fottur i høstfjellet. Les mer
229,-
Sendes innen 3 virkedager

Logg inn for å se din bonus

En tur på liv og død!
Nominert til Årets Krimdebut 2022 av Crimetime.

«En av de beste spenningsromanene jeg har lest.» Camilla Grebe, forfatter.

Tre venner fra studiedagene i Uppsala har en tradisjon med en årlig fottur i høstfjellet. Men i år har Milena fått seg kjæreste, og hun vil at Jacob skal være med. Det er vanskelig for Anna og Henrik å nekte henne det, og Jacob virker som en kul fyr. Det er han som foreslår at de skal legge turen til Sarek. Nasjonalparken nord i Sverige har hverken overnattingshytter eller mobildekning, men derimot åtte topper på over 2000 meter.

Anna vet med seg selv at hun kjenner igjen Jacob fra et eller annet sted. Hun vet bare ikke hvor. Og det å la ham få være med på turen skal vise seg å være en skjebnesvanger avgjørelse. Fotturen utvikler seg raskt til det rene mareritt.

Ulf Kvensler (f. 1968) har bak seg en lang og fremgangsrik karriere som manusforfatter og regissør. I Norge er han kanskje mest kjent som idéutvikler og manusforfatter til seriene Solsidan og Vår tid er nå. Sarek er hans debut som thrillerforfatter.

Medlemsvurdering:
Uhyggelige opplevelser i storslått natur! Likte boka veldig godt!

Vivi

Se alle vurderinger

Detaljer

Forlag
Bonnier norsk forlag
Innbinding
Paperback
Språk
Bokmål
Sider
459
ISBN
9788234709166
Utgave
1. utg.
Utgivelsesår
2024
Originaltittel
Sarek
Format
20 x 13 cm

Lytt til utdrag

Utdraget er hentet fra lydbokbokutgaven

Les utdrag

Utdraget er hentet fra e-bok-utgaven. Åpne utdrag her

Medlemmers vurdering

U
Unni – 25.07.2025

– Forventningsfull start, men fant karakterene lite troverdige og hovedpersonen overspilt. Forfatteren er god til å beskrive Sarek, men det var som å følge en turhåndbok for området. Forstår godt at han er god bak filmkamera.

E
Eivor – 30.04.2024

– Kjempespennende bok! Føler likevel at den kunne hatt litt flere sider, avslutter litt brått.

V
Vivi – 13.06.2023

– Uhyggelige opplevelser i storslått natur! Likte boka veldig godt!

S
Solbritt Fjellaksel – 01.06.2023

– Virkelig en spennende roman fra den ville naturen i Nord Sverige. Kombinert med en personskildring som man fryser på ryggen av. Klarte ikke å legge fra meg boka før siste side var lest. Dette vil jeg ha mer av.

M
Mary Ann Lindvik – 30.05.2023

– Eg likte den ikkje noko særlig.

A
Anne E. – 30.05.2023

– Kjempespennende. Klarte ikke legge den fra meg før den var utlest!

A
Anne Christin Eriksen – 30.05.2023

– Sarek

S
Siri – 30.05.2023

– følte det manglet noen sider.

E
Eva – 30.05.2023

– Noe langdryg.

T
Tom Halvorsrud – 03.05.2023

– Sarek

E
Eirik – 02.05.2023

– Denne leser en ferdig så fort som mulig. Spennende historie med, ulikt mange andre krimforfattere. Anbefales

L
Lill – 22.03.2023

– Sarek er ikke en type bok jeg vanligvis ville plukket opp, men når jeg først gjorde det, var det rett og slett vanskelig å legge den fra seg igjen. Ulf Kvensler har blant annet jobbet som manusforfatter for tv - og selv om thrillersjangeren er ny for ham, merker man lett at klassiske grep fra spenningsfilm er bruk. Kjempespennende bok med utrolig godt driv og fantastiske naturbeskrivelser. Oppskriftsmessig, absolutt, men på en god måte - anbefales for alle som trenger noe å bli skikkelig oppslukt av.

Oppdag mer

Bøker som ligner på Sarek:

Enken

Helene Flood
Innbundet 
449,-
Bonus

Byttet

Stefan Ahnhem
Innbundet 
449,-
Bonus

Se flere

De som kjøpte denne kjøpte også

Skriket

Jørn Lier Horst
Innbundet 
449,-
Bonus

Øya

Ragnar Jónasson
Paperback 
229,-
Bonus
 

Logg inn

Ikke medlem ennå? Registrer deg her

Glemt medlemsnummer/passord?

Handlekurv