– Drømmen om England er en fotballbok som skiller seg ut fra de utallige andre bøkene som finnes om engelsk fotball. Jens M. Johansson og Lars Backe Madsen har tatt seg turen over til England, med en koffert full av gamle fotballkort. Fotballkort har lenge vært en farsott i Norge, og ennå selges det godt av små pappkort med bilder og info om våre fotballhelter. Forfatterne oppsøker de gamle heltene, og leserne får da en del artige historier. Boken er velskrevet og original. Forfatteren skriver med en lun og humoristisk tone, og det er liten tvil om at fotballhjertet banker også hos forfatterne. Er du på jakt etter en original fotballbok er dette boken du søker.
Drømmen om England
Drømmen om England Med en stresskoffert full av gamle fotballkort har to av landets beste featurejournalister reist til fotballens hjemland England for å møte sine gamle helter. Lars Backe Madsen og Jens M. Les mer
318,-
349,- Spar: 31,-
Innbundet
Midlertidig tomt på lager
Logg inn for å se din bonus
Drømmen om England Med en stresskoffert full av gamle fotballkort har to av landets beste featurejournalister reist til fotballens hjemland England for å møte sine gamle helter. Lars Backe Madsen og Jens M. Johansson har vunnet priser sammen for sin maktkritiske gravejournalistikk i Dagens Næringsliv. Denne boka handler imidlertid om det de virkelig er opptatt av. Drømmen om England er en skrå, kulturhistorisk reise i fotsporene til gamle helter fra 70- og 80-tallets fotballkort. Langt fra de macho og skråsikre bøkene som til nå er skrevet om fotball, gir forfatterne en litt engstelig guide til det menn fyller sine hjerner med. Vi burde kanskje holde kjeft om det, men vi sier det likevel: Drømmen om England er tidenes morsomste fotballbok.
Detaljer
- Forlag
- Publicom
- Innbinding
- Innbundet
- Språk
- Bokmål
- Sider
- 240
- ISBN
- 9788292526057
- Utgave
- 1. utg.
- Utgivelsesår
- 2005
- Originaltittel
- Drømmen om England
- Serie
-
Drømmen om England
Medlemmers vurdering
Skriv en vurdering
H