Meny
Den andre - Kristin Solberg

Den andre

; Kristin Solberg (Oppleser)

«Kristin Solbergs bok om den norske IS-kvinnen Aisha Shezadi Kausar er til å få frysninger av.»

, VG Terningkast 5
Aisha Shezadi Kausar var en kjent figur i det norske islamistmiljøet allerede før hun reiste til Syria og sluttet seg til IS i august 2014. Med seg hadde hun sin ettårige sønn. Noen måneder senere var gutten død. Les mer
Vår pris
159,-

(Nedlastbar lydbok)
Tilgjengelig umiddelbart etter kjøp
Min side | Lydbokappen

Nedlastbar lydbok
Legg i
Nedlastbar lydbok
Legg i
Vår pris: 159,-

(Nedlastbar lydbok)
Tilgjengelig umiddelbart etter kjøp
Min side | Lydbokappen

Aisha Shezadi Kausar var en kjent figur i det norske islamistmiljøet allerede før hun reiste til Syria og sluttet seg til IS i august 2014. Med seg hadde hun sin ettårige sønn. Noen måneder senere var gutten død.
Tre år etter dukket Aisha opp i en kurdisk fangeleir og sa hun hadde flyktet fra kalifatet. I dag tar hun avstand fra IS. Men hvem er hun egentlig, denne kvinnen som frivillig sluttet seg til en terrorgruppe som sjokkerte en hel verden?
I sin jakt etter svar har Kristin Solberg, kjent som Midtøsten-korrespondent for NRK, snudd alle steiner. I tre år har hun ført samtaler med Aisha, i interneringsleiren i Syria og på hennes illegale telefon, skjult for vaktene. Gradvis åpnet Aisha seg. Her får vi hele hennes historie - om en oppvekst med mobbing på skolen og vold hjemme, om radikaliseringen, og om livet i kalifatet og sønnens død.

«Kristin Solbergs bok om den norske IS-kvinnen Aisha Shezadi Kausar er til å få frysninger av.» Sindre Hovdenakk, VG (Terningkast 5)

«Kristin Solberg har skrevet et tett, og til tider skremmende portrett av Aisha Shezadi Kausar.» Jan Erik Smilden, Dagbladet (Terningkast 5)

«Kristin Solbergs bok om IS-tilknyttede Aisha Shezadi Kausar utfordrer og plager leseren. Det gjør den viktig.» Live Lundh, Morgenbladet

«Kristin Solbergs bok om Aisha Shezadi Kausar balanserer tydelig etisk bevissthet med veldreid dramaturgi. Det står det respekt av.» Astrid Fosvold, Vårt Land
ANMELDELSER:

Terningkast 5 Sindre Hovdenakk, VG
Terningkast 5 Jan Erik Smilden, Dagbladet

FAKTA
Utgitt:
Forlag: Aschehoug
Språk: Norsk Bokmål
ISBN: 9788203393426
Utgave: 1. utg.
Format: MP3
Vannmerket
KATEGORIER:

Bla i alle kategorier

VURDERING
Gi vurdering
Les vurderinger

«Kristin Solbergs bok om den norske IS-kvinnen Aisha Shezadi Kausar er til å få frysninger av.»

, VG Terningkast 5

«Kristin Solberg har skrevet et tett, og til tider skremmende portrett av Aisha Shezadi Kausar.»

, Dagbladet Terningkast 5

«Kristin Solbergs bok om IS-tilknyttede Aisha Shezadi Kausar utfordrer og plager leseren. Det gjør den viktig.»

, Morgenbladet

«Kristin Solbergs bok om Aisha Shezadi Kausar balanserer tydelig etisk bevissthet med veldreid dramaturgi. Det står det respekt av.»

, Vårt Land