– Kjøpte boka til min kone. Hun likte den godt! Forøvrig så liker hun alt av Ragde......................
Hennes siste fantastiske dager
Den er rørende, rammende og redselsfull, men også lys, leken og livsbejaende. Det handler om å miste seg selv, og om veien tilbake igjen til den man er. Om å bli kjent med seg selv på nytt gjennom litteraturen og å finne tilbake til sitt eget språk. Det handler om en altfor varm sommer og lengselen etter kulde og klarhet. Det er roman om mot og styrke og ukuelig vilje, fortalt med snert og humor. Les mer
Logg inn for å se din bonus
Den er rørende, rammende og redselsfull, men også lys, leken og livsbejaende. Det handler om å miste seg selv, og om veien tilbake igjen til den man er. Om å bli kjent med seg selv på nytt gjennom litteraturen og å finne tilbake til sitt eget språk. Det handler om en altfor varm sommer og lengselen etter kulde og klarhet. Det er roman om mot og styrke og ukuelig vilje, fortalt med snert og humor.
Medlemsvurdering:
Jeg liker boken veldig godt. Bl.a. med æ høre fra barn du om og frem til nå. Også liker jeg selvironi - selv om en er syk..Inger Karlsen
Detaljer
- Forlag
- Bonnier norsk forlag
- Språk
- Bokmål
- ISBN
- 9788234720642
- Utgave
- 1. utg.
- Utgivelsesår
- 2024
- Originaltittel
- Hennes siste fantastiske dager
Lytt til utdrag
Les utdrag
Utdraget er hentet fra e-bok-utgaven. Åpne utdrag herMedlemmers vurdering
Skriv en vurdering
– Følsom, morsom og interessant.
– Jeg liker boken veldig godt. Bl.a. med æ høre fra barn du om og frem til nå. Også liker jeg selvironi - selv om en er syk..
– Ærlig bok om hjerneslaget, med masse ironi humor i kjent Ragnde stil
– Anne B Ragde skriver meget bra - virkelig fascinerende å lese hennes opplevelse av hjerneslaget
– Jeg gleder meg alltid til å lese Anne B. Ragdes bøker😀 Hun skriver godt , og denne boken fenget meg spesielt da min mann fikk hjerneslag for 17 år siden. Viktig at det skrives om denne alvorlige sykdommen og spesielt når det er selvopplevd.
– Kjempefin bok, som også er lærerik. Anne B. Ragde skriver lett og fengende om et alvorlig og viktig tema.
– kjempefin bok!
– kjempefin bok!
– Som alltid - engasjerende og gripende!
– Mpten Ragde bygget opp boken med bruk av jeg og hun i boken gir en ny innsikt av hvordan hun opplevde selve sykdommen og rehabiliteringen. Den er skrevet med alvor og humor/selvinnsikt . Gripende og anbefales varmt