Akikos stille lykke
En roman om ensomhet, om søken etter egne røtter og om å finne glede i stillheten fra bestselgerforfatter Jan-Philipp Sendker.
Les merTjueni år gamle Akiko er singel og lever i selvvalgt ensomhet i Tokyo. «Jeg savner ingen, og jeg trenger ingen heller,» pleier hun å si. En kveld møter hun Kento, en gutt hun kjenner fra skoledagene.
Kento lever et tilbaketrukket liv. Han tør bare å gå ut av leiligheten sin om natten. Hikikomori kalles det å trekke seg tilbake fra samfunnet slik han har gjort. Er det for å slippe unna andres forventninger?
Akiko oppdager at hennes avdøde mor har holdt en stor hemmelighet skjult for henne gjennom hele oppveksten. Hun vet ikke lenger hvem hun er. Men med Kentos hjelp legger Akiko ut på en reise for å finne ut av sin egen historie, noe som fører til eksistensielle spørsmål: Hvordan vil jeg leve? Og har jeg mot til å elske noen?
Akikos stille lykke er første bok i Sendkers nye trilogi med handling fra Japan. Sendker er en stemningens mester. Romanene hans gir gjenklang hos lesere over hele verden.
Detaljer
- Forlag
- Cappelen Damm
- Innbinding
- Innbundet
- Språk
- Bokmål
- Sider
- 282
- ISBN
- 9788202852863
- Utgivelsesår
- 2025
- Originaltittel
- Akikos stilles Glück
- Format
- 21 x 14 cm
- Nr
- 8227381
Om forfatteren
Jan-Philipp Sendker (f. 1960) er journalist og forfatter. Han fikk sitt internasjonale gjennombrudd med Kunsten å høre hjerteslag (2013) der handlingen er lagt til Burma. Siden har suksessen bare fortsatt med Kunsten å være den man er (2014) og Kunsten å følge hjertet (2020). I 2022 kom den frittstående romanen Hele verdens tårer. Akikos stille lykke er første bok i en ny trilogi med handling fra Japan.