Meg, meg, meg
«... i en fantastisk skildring av en 'nær-Britney-opplevelse' viser Myhre seg som en drivende god forteller, som har mye å formidle om en generasjon som frykter voksendommen.»
VG
Hun ankommer Los Angeles sammen med kjæresten sin. Han har en jobb å gjøre, hun er bare med. Han vet hva han vil, men hva med henne?
Hun burde egentlig være en voksen, men føler seg fortsatt som et barn.
Les mer
Logg inn for å se din bonus
Hun burde egentlig være en voksen, men føler seg fortsatt som et barn. Hun er redd for hva som venter, redd for å være for mye, redd for ikke å være nok.
På mobilen får hun et varsel hver gang Britney Spears legger ut noe på Instagram. Hun begynner jakten etter tenåringsidolet, som fører henne tilbake til sin egen barndom. Hun leter etter svar, etter seg selv, hun leter etter Britney.
Meg, meg, meg er et nærgående generasjonsportrett av en ung kvinne i en rastløs samtid. En fortelling om skjønnhetsjag og press, forventninger og voksesmerter. Det er en bok om å lete etter seg selv og sin egen framtid, samtidig som man skyver den unna.
Detaljer
- Forlag
- Tiden
- Innbinding
- Innbundet
- Språk
- Norsk Bokmål
- Sider
- 270
- ISBN
- 9788210057274
- Utgave
- 1. utg.
- Utgivelsesår
- 2019
- Format
- 21 x 14 cm
- Nr
- 8151717
Lytt til utdrag
Utdraget er hentet fra lydbokbokutgaven
Les utdrag
Utdraget er hentet fra e-bok-utgaven. Åpne utdrag herAnmeldelser
«... i en fantastisk skildring av en 'nær-Britney-opplevelse' viser Myhre seg som en drivende god forteller, som har mye å formidle om en generasjon som frykter voksendommen.»
Gabriel Michael Vosgraff Moro, VG
«Linnea Myhre med god skildring av en Britney Spears-fanatiker. ... At prosjektet er meningsløst, er hun selv smertefullt klar over. Allikevel presterer Myhre å skape spenning for en leser som ikke bryr seg om Britney Spears, rundt hvorvidt en forteller – som innerst inne bryr seg like lite – får møte henne.»
Kenneth Moe, Aftenposten