Min side Kundeservice Bli medlem Slik virker medlemskapet

Shopaholic & Sister

(Shopaholic Book 4)

«'The funniest so far'" Sunday Express "Kinsella is one of the funniest writers, male or female, working at the moment." The Times "Formulaic fun" Heat "Fans won't be disappointed. Kinsella has come up with the goods yet again." Closer "You'll be laughing all the way to the beach and back." Company»

Becky thought being married to Luke Brandon would be one big Tiffany box of happiness. But to be honest, it's not quite as dreamy as she'd hoped.

The trouble started on honeymoon, when she told Luke the tiniest little fib, about the teeniest little purchase. Now she's on a strict budget, she doesn't have a job - and worst of all her beloved Suze has a new best friend. Then she receives some incredible news. She has a long-lost sister!

Les mer
131,-
Paperback
Sendes innen 10 dager

Logg inn for å se din bonus

Becky thought being married to Luke Brandon would be one big Tiffany box of happiness. But to be honest, it's not quite as dreamy as she'd hoped.

The trouble started on honeymoon, when she told Luke the tiniest little fib, about the teeniest little purchase. Now she's on a strict budget, she doesn't have a job - and worst of all her beloved Suze has a new best friend. Then she receives some incredible news. She has a long-lost sister!

Becky has never been more excited. Finally, a real sister! They'll have so much in common! They can go shopping together... choose shoes together... have manicures together...

Until she meets her - and gets the shock of her life. It can't be true. Surely Becky Bloomwood's long-lost sister can't... hate shopping?

Everybody loves Sophie Kinsella:
"I almost cried with laughter" Daily Mail
"Hilarious . . . you'll laugh and gasp on every page" Jenny Colgan
"Properly mood-altering . . . funny, fast and farcical. I loved it" Jojo Moyes
"A superb tale. Five stars!" Heat

Medlemsvurdering:
Dette er den fjerde boken om shopoholikeren Becky Brandon (før Bloomwood). Becky har akkurat kommet hjem fra den ti måneders lange bryllupsreisen. Etter disse ti måndene med lykke og handling på alle de forskjellige og hemmelige kredittkortene sine, har hun store forventninger til fremtiden. Men så snart de er kommet hjem, begynner ubehagelighetene. Suze har fått en ny bestevenninne som virker perfekt for henne. Hun har en halv søster, hun ikke viste om, og som hun etter en tid forstår at hun ikke har noe til felles med. Eller har hun det? Luke forandrer seg til sitt gamle jeg og jobben er igjen første prioriteten. Becky havner som vanlig opp i en masse (troverdige) kniper som hun ikke aner hvordan hun skal komme seg ut av. Hvordan klarte hun å love en tjeneste i form av et samarbeid med Brandon Communtication til en tvilsom tidligere gangster? Og hva med den fantastiske Angel veska til 20.000 kr som hun tilfeldigvis ikke har fortalt Luke om og alle de forskjellige tingne som dukker opp fra bryllupsreisen. Er eBay svaret på alle kriser? Denne boka er like morsom som de forrige bøkene. Det fantastisk lette og humoristiske språket til Kinsella griper deg og du klarer ikke legge fra deg boka. Dette er den eneste bøkene som jeg virklig ikke har en anelse om hvordan det skal ende. Jeg ELSKER dem!
Du kan ikke la være å le deg gjennom hver eneste side. Det er helt fantastisk. Jeg håper fortsatt på flere bøker. Kinsella er den beste.

Lady Lyra

Se alle vurderinger

Detaljer

Forlag
Black Swan
Innbinding
Paperback
Språk
Engelsk
Sider
400
ISBN
9780552771115
Utgivelsesår
2005
Format
20 x 13 cm

Om forfatteren

Sophie Kinsella is an internationally bestselling writer. She is the author of many number one bestsellers, including the hugely popular Shopaholic series. She has also written seven bestselling novels as Madeleine Wickham and several books for children. She lives in the UK with her husband and family.

Visit her website at www.sophiekinsella.co.uk and find her on Facebook at www.facebook.com/SophieKinsellaOfficial. You can also follow her on Twitter @KinsellaSophie and Instagram @sophiekinsellawriter.

Anmeldelser

«'The funniest so far'" Sunday Express "Kinsella is one of the funniest writers, male or female, working at the moment." The Times "Formulaic fun" Heat "Fans won't be disappointed. Kinsella has come up with the goods yet again." Closer "You'll be laughing all the way to the beach and back." Company»

Medlemmers vurdering

L
Lady Lyra – 03.03.2006

– Dette er den fjerde boken om shopoholikeren Becky Brandon (før Bloomwood). Becky har akkurat kommet hjem fra den ti måneders lange bryllupsreisen. Etter disse ti måndene med lykke og handling på alle de forskjellige og hemmelige kredittkortene sine, har hun store forventninger til fremtiden. Men så snart de er kommet hjem, begynner ubehagelighetene. Suze har fått en ny bestevenninne som virker perfekt for henne. Hun har en halv søster, hun ikke viste om, og som hun etter en tid forstår at hun ikke har noe til felles med. Eller har hun det? Luke forandrer seg til sitt gamle jeg og jobben er igjen første prioriteten. Becky havner som vanlig opp i en masse (troverdige) kniper som hun ikke aner hvordan hun skal komme seg ut av. Hvordan klarte hun å love en tjeneste i form av et samarbeid med Brandon Communtication til en tvilsom tidligere gangster? Og hva med den fantastiske Angel veska til 20.000 kr som hun tilfeldigvis ikke har fortalt Luke om og alle de forskjellige tingne som dukker opp fra bryllupsreisen. Er eBay svaret på alle kriser? Denne boka er like morsom som de forrige bøkene. Det fantastisk lette og humoristiske språket til Kinsella griper deg og du klarer ikke legge fra deg boka. Dette er den eneste bøkene som jeg virklig ikke har en anelse om hvordan det skal ende. Jeg ELSKER dem!
Du kan ikke la være å le deg gjennom hver eneste side. Det er helt fantastisk. Jeg håper fortsatt på flere bøker. Kinsella er den beste.

L
Lady Lyra – 03.03.2006

– Dette er den fjerde boken om shopoholikeren Becky Brandon (før Bloomwood). Becky har akkurat kommet hjem fra den ti måneders lange bryllupsreisen. Etter disse ti måndene med lykke og handling på alle de forskjellige og hemmelige kredittkortene sine, har hun store forventninger til fremtiden. Men så snart de er kommet hjem, begynner ubehagelighetene. Suze har fått en ny bestevenninne som virker perfekt for henne. Hun har en halv søster, hun ikke viste om, og som hun etter en tid forstår at hun ikke har noe til felles med. Eller har hun det? Luke forandrer seg til sitt gamle jeg og jobben er igjen første prioriteten. Becky havner som vanlig opp i en masse (troverdige) kniper som hun ikke aner hvordan hun skal komme seg ut av. Hvordan klarte hun å love en tjeneste i form av et samarbeid med Brandon Communtication til en tvilsom tidligere gangster? Og hva med den fantastiske Angel veska til 20.000 kr som hun tilfeldigvis ikke har fortalt Luke om og alle de forskjellige tingne som dukker opp fra bryllupsreisen. Er eBay svaret på alle kriser? Denne boka er like morsom som de forrige bøkene.
Det fantastisk lette og humoristiske språket til Kinsella griper deg og du klarer ikke legge fra deg boka. Dette er den eneste bøkene som jeg virklig ikke har en anelse om hvordan det skal ende. Jeg ELSKER dem! Du kan ikke la være å le deg gjennom hver eneste side. Det er helt fantastisk. Jeg håper fortsatt på flere bøker. Kinsella er den beste.

B
Bokormen – 19.02.2006

– Kanskje det bare er meg som begynner å gå litt lei, men jeg synes ikke denne var like morsom som de tre første shopaholic-bøkene (som jeg har lest igjen og igjen når jeg trenger en liten oppmuntring). Becky er som hun pleier, men søsteren hennes er litt vel enkelt beskrevet synes jeg - hun har jammen ikke mange forskjellige sider. Situasjonene er crazy - og det skal de være - men noen tipper kanskje over kanten der man ikke flirer hysterisk lenger, men bare synes det er litt teit.
Når det er sagt - Shopaholic and Sister er en veldig behagelig bok å ligge på stranda med, så den anbefales absolutt (les de andre i serien først).

T
Tina =) – 24.12.2005

– Nå har jeg lest alle shopaholic bøkene, å jeg må si at dette er en av de beste. Luke og Becky kommer hjem fra en 10 måneder lang bryllupsreise, og Becky har problemer med å tilpasse seg det vanlige livet igjen. Hun har ingen jobb, og Luke har satt opp ett husholdningsbudsjett som hun må holde seg til, og det er ikke lett for en shopoholiker som Becky. I tilleg her Suze opptatt med ungene og en ny venninne.
Foreldrene til Becky oppførte seg merkelig de første dagene etter at de kom hjem, og til slutt slipper de bomben: Becky har en halvsøster. Becky synest at det er helt fantastisk, og gleder seg til å møte sin nye søster. Hun tenker at de kan gjøre masse shopping og jentegreier i lag. Da søsteren Jess dukker opp viser det seg at de to søstrene er rake motsettninger av hverandre. Becky får problemer med å finne på ting de kan gjøre i lag, søsteren liker verken shopping, sminke, klær eller jentefilmer.. hennes største lidenskap er av alle ting steiner opg geologi!

T
Tonje – 20.11.2005

– Becky Bloomwood, shopoholikeren fra de tre andre Shopaholic-bøkene av Sophie Kinsella, er tilbake, og nå har hun endelig giftet seg! Hun og ektemannen Luke kommer endelig hjem fra sin jorda-rundt-bryllupsreise, der en kjempeoverraskelse venter på Becky: hun har en halvsøster! Problemet er bare at søsteren er Beckys rake motsetning, og hun hater shopping! Hvordan skal dette gå?
Jeg elsket de tre forrige Shopaholic-bøkene, og jeg elsker virkelig denne også. "Shopaholic and Sister" har et litt mørkere preg enn de forrige bøkene, men detaljene er fortsatt like fantastiske og situasjonene like spektakulære som før. Det er bare en ting som er viktig: les de tre andre bøkene før du leser denne. Du ødelegger mye av opplevelsen ved å lese bøkene i feil rekkefølge, og du bør ha litt bakgrunnsinfo før du leser "Shopaholic and Sister". Bortsettfra det kan ikke gjøre annet enn å anbefale denne til jenter i alle aldre!

Oppdag mer

Bøker som ligner på Shopaholic & Sister:

Se flere

De som kjøpte denne kjøpte også:

Kongen

Per Egil Hegge
Innbundet 
409,- 449,-
 

Logg inn

Ikke medlem ennå? Registrer deg her

Glemt medlemsnummer/passord?

Handlekurv