Meny
Det året Ricardo Reis døde - José Saramago

Det året Ricardo Reis døde

; Christian Rugstad (Oversetter)

Ricardo Reis vender tilbake til Lisboa fra Brasil i 1935, etter mange års fravær. Han tar inn på et forfallent hotell og innleder et stillferdig, nærmest anonymt liv i sin nye tilværelse. Han får besøk av vennen Fernando Pessoa, de diskuterer livet, døden og tiden. Les mer
Vår pris
199,-

(Paperback)
Leveringstid: Sendes innen 3 virkedager

Paperback
Legg i
Paperback
Legg i
Vår pris: 199,-

(Paperback)
Leveringstid: Sendes innen 3 virkedager

Ricardo Reis vender tilbake til Lisboa fra Brasil i 1935, etter mange års fravær. Han tar inn på et forfallent hotell og innleder et stillferdig, nærmest anonymt liv i sin nye tilværelse. Han får besøk av vennen Fernando Pessoa, de diskuterer livet, døden og tiden. Han vandrer omkring i Lisboas gater (besøkende i byen kan så si bruke Ricardo Reis` vandringer som by-guide!) Han svermer for den fattige værelsespiken Lidia, og litt for rikmannsdatteren Marcenda med den ødelagte hånden. I Spania er generalissimus Franco kommet til makten.

Et hovedverk i et av det tyvende århundrets mestt betydelige forfatterskap. Christian Rugstad ble belønnet med Bastian-prisen for sin oversettelse av boken.
FAKTA
Utgitt:
Forlag: Cappelen Damm
Innbinding: Paperback
Språk: Norsk Bokmål
Sider: 382
ISBN: 9788202324421
Utgave: 1. utg.
Orig.tittel: O ano da morte de Ricardo Reis
Format: 19 x 12 cm
Årets beste utenlandske bok 1998
KATEGORIER:

Bla i alle kategorier

VURDERING
Gi vurdering
Les vurderinger