Min side Kundeservice Bli medlem Slik virker medlemskapet

På anbud

konkurranseutsetting og kommersialisering av velferdstjenester for utsatte grupper
KONKURRANSEUTSETTING OG KOMMERSIALISERING AV VELFERDSTJENESTER FOR UTSATTE GRUPPER

Hvordan ble velferdstjenestene til de mest utsatte gruppene i samfunnet vårt en gullgruve for internasjonale konsern og oppkjøpsfond? Les mer
79,-
Paperback
Sendes innen 3 - 10 dager

Logg inn for å se din bonus

KONKURRANSEUTSETTING OG KOMMERSIALISERING AV VELFERDSTJENESTER FOR UTSATTE GRUPPER

Hvordan ble velferdstjenestene til de mest utsatte gruppene i samfunnet vårt en gullgruve for internasjonale konsern og oppkjøpsfond?

På fem år har sju kommersielle aktører tjent en halv milliard kroner på barnevernstjenester. Omtrent halvparten av plassene i norske barnevernsinstitusjoner drives av private aktører. Også innenfor rusbehandling, psykiatri og tilbudet til personer med utviklingshemning øker innslaget av anbud og kommersielle selskaper.

I denne pamfletten kan du lese om hva markedstenkning og konkurranse gjør med disse tjenestene, og hva alternativene er.

Detaljer

Forlag
Manifest
Innbinding
Paperback
Språk
Bokmål
Sider
94
ISBN
9788292866948
Utgave
1. utg.
Utgivelsesår
2015
Originaltittel
På anbud
Format
20 x 15 cm

Medlemmers vurdering

Oppdag mer

Bøker som ligner på På anbud:

Se flere

De som kjøpte denne kjøpte også:

Logg inn

Ikke medlem ennå? Registrer deg her

Glemt medlemsnummer/passord?

Handlekurv