Seks år

«Det er lenge siden jeg har blitt så fascinert av en historie som den om Jake Fisher.(...)Coben fikser den krevende balansegangen mellom spenning, kjærlighet og action på nærmest frydefullt vis. Det er lett å føle med den storvokste professoren når han leter etter sin tapte kjærlighet. Virkelig et kreativt plott.»

Per-Magne Midjo, Trønder-Avisa

Seks år har gått siden Jake Fisher så Natalie, sitt livs kjærlighet, gifte seg en annen mann. I seks år har han forsøkt å fortrenge sitt knuste hjerte ved å vie seg fullt og helt til karrieren som collegeprofessor.

Les mer
399,-
Tilgjengelig umiddelbart etter kjøp

Logg inn for å se din bonus

Seks år har gått siden Jake Fisher så Natalie, sitt livs kjærlighet, gifte seg en annen mann. I seks år har han forsøkt å fortrenge sitt knuste hjerte ved å vie seg fullt og helt til karrieren som collegeprofessor. I seks år har han holdt sitt løfte om å holde seg unna Natalie, og samtidig vært hjemsøkt av tanken på hennes liv med sin nye ektemann, Todd. Men etter seks år har han fremdeles følelser for henne, og da Jake kommer over Todds nekrolog klarer han ikke å holde seg unna begravelsen. Der får han et glimt av Todds kone … det er bare det at hun ikke er Natalie. Og uansett hvem den sørgende enken er, har hun faktisk vært gift med Todd i mer enn et tiår. Alt Jake trodde han visste om den beste tiden av sitt liv, snus opp ned. Etter hvert som Jake leter etter sannheten, begynner hans perfekte bilde av Natalie å rakne, og han skal komme til å sette sitt eget liv i fare. Harlan Coben leverer igjen en sjokkerende pageturner som behendig utforsker kraften i forgangen kjærlighet, og hemmelighetene og løgnene en slik kjærlighet kan skjule.

Medlemsvurdering:
Generelt om HC er at han er en glimrende forfatter - har vel lest det meste han har skrevet - bl.a. bøkene om Myron Bolitar. Klarer ikke å legge fra meg bøkene når jeg først begynner å lese. "Seks år" ligger på vent da jeg holder på med trilogien om Mickey Bolitar. Helt hekta.... og følger med når neste bok kommer - takk for god lesing!

Sidsel Synnøve Halvorsen

Se alle vurderinger

Detaljer

Forlag
Cappelen Damm
Språk
Bokmål
ISBN
9788202453039
Utgave
1. utg.
Utgivelsesår
2014
Originaltittel
Six years
Spilletid
488 Min.

Lytt til utdrag

Les utdrag

Utdraget er hentet fra e-bok-utgaven. Åpne utdrag her

Anmeldelser

«Det er lenge siden jeg har blitt så fascinert av en historie som den om Jake Fisher.(...)Coben fikser den krevende balansegangen mellom spenning, kjærlighet og action på nærmest frydefullt vis. Det er lett å føle med den storvokste professoren når han leter etter sin tapte kjærlighet. Virkelig et kreativt plott.»

Per-Magne Midjo, Trønder-Avisa

«Spenningen og sidevendingen holder hele romanen igjennom, selv om leserne nok lurer på hvordan to professortyper klarer seg så bra mot organisert kriminalitet.»

Berit Kobro, VG

Medlemmers vurdering

i
irene – 11.04.2016

– eeeeeeeeelsker denne boka

S
Sidsel Synnøve Halvorsen – 26.03.2016

– Generelt om HC er at han er en glimrende forfatter - har vel lest det meste han har skrevet - bl.a. bøkene om Myron Bolitar. Klarer ikke å legge fra meg bøkene når jeg først begynner å lese. "Seks år" ligger på vent da jeg holder på med trilogien om Mickey Bolitar. Helt hekta.... og følger med når neste bok kommer - takk for god lesing!

Oppdag mer

Bøker som ligner på Seks år:

Se flere

De som kjøpte denne kjøpte også

Ulv ulv

Elin Viktoria Unstad
Innbundet 
299,-
Bonus
 

Arven

Katherine Webb
Nedlastbar lydbok 
349,-
Bonus

Logg inn

Ikke medlem ennå? Registrer deg her

Glemt medlemsnummer/passord?

Handlekurv